';

Чи може тріснутий зуб зажити сам по собі? Стоматологічні послуги в м.Суми

Чи може тріснутий зуб зажити сам по собі? Стоматологічні послуги в м.Суми

Якщо наша шкіра та кістки можуть заживати самі по собі, ви можете подумати, чому наші зуби не можуть робити те саме. Зуб може витримати понад 30 кг сили укусу, але з певними обмеженнями.
Дізнайтеся, чи може ваш тріснутий зуб зажити сам по собі і чому вам слід відвідати стоматолога, як тільки ви зламали зуб.

Чи може ваш тріснутий зуб зажити сам по собі?
Відповідь: Наші зуби можуть рости в яснах, але вони не можуть відновлюватися та виліковуватися самостійно . Це причина, чому ваш стоматолог пропонує найкращі можливі рішення для збереження ваших природних зубів.
Перламутрово-біла особливість ваших зубів з вами з моменту народження, і ніщо не може зрівнятися з якістю ваших природних зубів. Нездатність наших зубів відновлюватися або регенерувати багато в чому залежить від їх складу.
Дізнайтеся більше про свої зуби
Наші зуби розвиваються в утробі матері протягом шостого тижня вагітності . Всупереч поширеній думці, наші зуби – це не кістки. Зубна емаль складається з фосфату кальцію . Її часто приймають за кістку, оскільки їй потрібен кальцій, щоб бути міцною та здоровою
Наш зуб складається із зубної емалі, дентину, цементу та пульпи. Зубна емаль є найміцнішою частиною нашого тіла, яка може витримати кілька фунтів сили укусу. Він захищає кровоносні судини і тканини пульпи зуба, відповідальні за постачання її кальцієм.
Однак зубна емаль не складається з живих тканин і кровоносних судин . Тому, на відміну від наших кісток, вона не може самовідновлюватися і заживати.
Що таке тріснутий зуб?
Тріснутий зуб – результат неправильного прикусу або травми. Пошкодження може оголити внутрішні шари вашого зуба та відкрити його для хвороботворних бактерій. У гіршому випадку тріщини можуть досягти кореня зуба, що призведе до втрати зуба.
Причини і симптоми тріщини зуба
Тріснутий зуб може виникнути через сильний тиск на зубну емаль. Серед інших причин:
 Використання зубів як інструменту
 Поганий прикус
 Поранення або травма
 Занадто сильний тиск на зуб через скреготіння зубами
 Різка зміна температури, як-от вживання холодних і гарячих напоїв
 Слабкі зуби через старість
Більшість пацієнтів усвідомлюють, що вони зламали зуб, лише коли відчувають будь-який із наступних симптомів:
 Чутливість зубів до холодних або гарячих напоїв або їжі
 Біль при відкушуванні або жуванні їжі
 Пульсуючий біль і набряк ясен

Лікування тріснутого зуба залежить від масштабу пошкодження . Ваш стоматолог перевірить, чи тріщина незначна чи досягла важливої частини кореня зуба. Ось лікування зубів для конкретних типів тріснутих зубів:
1.Пломбування або з’єднання зубів: Ваш стоматолог все ще може врятувати ваш зуб, якщо у вас є лише незначні тріщини або розбита кістка на жувальній поверхні зуба. На ваші зуби буде нанесено смолу кольору зуба, щоб ущільнити зубну емаль і запобігти впливу бактерій на пульпу зуба.
2.Кореневий канал: якщо тріщина сягає кореня зуба, швидше за все, ваш зуб не підлягає ремонту. Видалення зуба є варіантом, але ваш стоматолог може порекомендувати кореневий канал, якщо ви хочете зберегти свій природний зуб. Під час обробки кореневого каналу пошкоджений корінь зуба буде видалено та замінено пломбою, щоб запобігти подальшому інфікуванню.
3.Коронки: коли тріщини на зубі послаблюють зубну емаль, ваш стоматолог порекомендує зубну коронку, щоб захистити ваш слабкий зуб і відновити вашу здатність жувати або подрібнювати їжу. Коронки можуть допомогти вам використовувати свій зуб так, ніби він ніколи не був пошкоджений.
Ваш тріснутий зуб може не зажити сам, але ваш стоматолог може запобігти його розпаду. Бережіть свій природний зуб, поки тріщина не загострилася. Ви можете записатися на прийом зараз і дозволити нашій команді швидше врятувати ваш природний зуб. Запис на консультацію: +380661968793.

Comments
Share
stomatolog

Стоматология Сумы © 2024 Website Design