';

Пломбування зубів в Сумській області

Пломбування зубів в Сумській області

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПЛОМБИ | Стоматологія Багіта

Естетичне та функціональне відновлення зруйнованого зуба – завдання, над яким працюють стоматологи. Найвідомішим і поширеним варіантом є зубні пломби в стоматології. Цей метод дозволяє відремонтувати зуб, зберігаючи його природну форму, відтінок, функціональність. Крім того, сучасні пломби подовжують термін служби зубів, забезпечують їм додатковий захист від карієсу, знижують чутливість емалі.

У цій статті ми розповімо вам про основні види пломбувальних матеріалів, особливості та переваги пломби, її відмінності від інших видів реставрації.

Карієс: причини

Існують зовнішні та внутрішні фактори, які можуть завдати шкоди зубам і викликати їх руйнування.

Зовнішні причини діляться на 4 групи:

  1. Механічні – пошкодження внаслідок удару, прокушування твердих предметів (шкаралупи волоських горіхів, кісток), відкриття зубами кришок на пляшках.
  2. Термічний – вживання надмірно гарячих або холодних страв (посуд, щойно з вогню, заморожений лід тощо), а також контрастних температур (наприклад, гаряча кава з морозивом).
  3. Хімічний – вплив лугів і кислот, що містяться в деяких фруктах, зубній пасті, препаратах для відбілювання зубів тощо.
  4. Погана гігієна – нерегулярне або недостатньо ретельне чищення зубів, запущені захворювання зубів (запалення ясен, карієс).

Внутрішні причини карієсу:

порушення обмінних процесів в організмі;

  • дефіцит мінералів, вітамінів, пов’язаний із захворюваннями, порушенням обміну речовин, незбалансованим харчуванням;
  • гормональні зміни (статеве дозрівання, вагітність, ендокринні захворювання);
  • зниження імунітету, здатності до регенерації тканин внаслідок внутрішніх патологічних процесів, після проходження хімічної / променевої терапії;
  • захворювання ЛОР-органів, органів травної системи.

В результаті руйнування емалі на зубах з’являються неестетичні плями, підвищується чутливість зубів до подразників (смак, температура), підвищується ризик розвитку карієсу і руйнування тканини зуба. Залежно від характеру та ступеня руйнування зуба в стоматології застосовуються різні реконструктивні технології, зокрема пломбування. Далі ми розберемося, в яких випадках використовується пломба, як метод функціонального та естетичного відновлення зуба.

Нанесення пломб

Пломбування – це безпосередня реставрація зубів, яка проводиться безпосередньо в ротовій порожнині за допомогою спеціальних матеріалів (композитів). Цей вид реставрації має на увазі відновлення цілісності, функціональності та естетики коронкової частини зуба. Завдання лікаря в процесі пломбування – домогтися максимальної відповідності відновленого зуба його природній формі зі збереженням природного рельєфу.

Пломбу на зруйнований зуб ставлять за такими показаннями:

  • пошкодження емалі;
  • середній і глибокий карієс;
  • механічне пошкодження за умови, що травма не зачепила корінь зуба (розламалася стінка зуба, відкол емалі).

Як пломбують зуб?

  1. Лікар проводить огляд і при необхідності призначає додаткову рентгенологічну діагностику з метою визначення ступеня і характеру руйнування тканин зуба.
  2. При необхідності пацієнту вводять місцевий анестетик.
  3. За допомогою бормашини фахівець видаляє пошкоджені тканини і готує поверхню зуба (порожнину) до пломбування.
  4. Далі проводиться травлення і сушка перед введенням пломбувального матеріалу.
  5. Наповнення.
  6. Фінальна обробка (надання пломбі форми, що повторює природну форму зуба, а також гладкість).

Також можлива установка пломби на депульпований зуб. У цьому випадку лікування проводиться в 2 етапи, а реставрація (постійне пломбування) проводиться під час другого звернення в клініку при позитивному результаті ендодонтичного лікування.

З чого роблять пломби?

Ефективність та естетичність пломбування сьогодні є результатом розробки інноваційних матеріалів для виготовлення пломб.

Залежно від характеру та ступеня ураження зубів, естетичних, міцних та інших вимог у стоматології використовують:

  • склоіономерні цементи;
  • композиційні матеріали;
  • компомери (поєднання полімерів і склоіономерів).

Склоіономери

Це високоміцні, зносостійкі матеріали з високою адгезією до тканин зуба. Вони не псують емаль і мають відмінну крайову адгезію, захищають зуби від карієсу. У постійному пломбуванні їх не використовують через недостатню міцність.

Сфера застосування склоіономерів:

  • пломбування молочних зубів;
  • реставрація кукси під коронку.

Для тимчасового заповнення використовуються фосфатні цементи.

Композитні пломби

Найпопулярнішим матеріалом для естетичної реставрації зубів є композити світлового затвердіння, які являють собою багатокомпонентні системи, що складаються з органічної матриці, неорганічного наповнювача і сполучного. Після полімеризації під спеціальною лампою, формування та полірування композитну реставрацію візуально неможливо відрізнити від здорових зубів поруч – вона має такий же відтінок, блиск і навіть прозорість, як у живої емалі. За структурою і міцністю пломба також не поступається тканинам зуба.

Компомери

Поєднання матеріалів, що відрізняються за своїми характеристиками, забезпечує компомерам унікальні властивості. Також матеріал має свої особливості полімеризації.

Компомери тверднуть в 2 етапи:

  1. Під впливом УФ.
  2. При взаємодії з вологим середовищем у ротовій порожнині.

Пакувальні компомери використовуються при реставрації зубів з невисокими естетичними вимогами, а текучі – для пломбування важкодоступних ділянок зубного ряду.

Переваги прямої реставрації

У стоматології, як і в будь-якій галузі медицини, велике значення має пошук інноваційних, все більш ефективних способів роботи, які б дозволяли вирішувати будь-які, навіть найскладніші та нетипові проблеми. Прямі реставрації в сучасній стоматології, завдяки використанню нових високоестетичних і міцних матеріалів, мають багато переваг. Але в той же час вони не позбавлені недоліків.

Переваги начинки:

  • мінімальне втручання, можливість зберегти зуб живим, продовжити термін його служби;
  • швидке відновлення зуба (реставрація проводиться безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта під час одного візиту до стоматолога);
  • безпека, гіпоалергенність, естетичність, відмінна адгезія і міцність сучасних матеріалів для безпосередньої реставрації;
  • всі процеси лікування та реставрації зуба контролюються одним спеціалістом, що виключає помилки при передачі інформації про зовнішні характеристики реставрації зубному техніку;
  • можливість підібрати відтінок матеріалу, який ідеально поєднується з кольором натуральних зубів пацієнта;
  • якість пломбування не залежить від наявності/відсутності в клініці власної зуботехнічної лабораторії, її оснащення.

Навіть велика пломба в зубі може зберегти його життєздатність, оскільки пломба зубів зберігає прикріплення ясен, природний контакт і обмін речовин між тканинами зуба та ротовою рідиною (слиною).

Недоліки:

  • ймовірність усадки композиту з часом;
  • менш точне повторення оклюзійних поверхонь, ніж при виготовленні коронок;
  • ризик погіршення якості реставрації через помилки/порушення технології – контакт матеріалу з вологою, кров’ю;
  • людський фактор – робота з композитними матеріалами вимагає уважності лікаря, швидких і акуратних дій.

Щоб правильно оцінити стан зуба пацієнта і визначити оптимальний варіант його реставрації, підібрати оптимальний матеріал може тільки досвідчений лікар. І з точки зору фахівця, хороша реставрація – це, перш за все, якісна реставрація, виконана з дотриманням технологій і дозволяє продовжити життєвий цикл зуба ще на багато років.

Клініка «Brilliant Smile»  об’єднує всі напрямки сучасної стоматології та пропонує повний спектр стоматологічних послуг – від точної цифрової діагностики до протезування. Таким чином, у нас є ресурси для надання повноцінної кваліфікованої допомоги пацієнтам з будь-якими захворюваннями, патологіями зубів і ясен.

У нашій клініці «Brilliant Smile» ми хочемо, щоб кожен насолоджувався перевагами повного комплекту привабливих здорових зубів. Якщо ви хочете дізнатися більше про пломбування зубів, зателефонуйте нам сьогодні за номером +380661968793.

stomatolog