';

Зубні коронки: що вам потрібно знати про зубні коронки. Стоматологія Суми

Зубні коронки: що вам потрібно знати про зубні коронки. Стоматологія Суми

Коронки на зуби: які найкращі? Види коронок, способи встановлення - блог  Сomplex Dent у Києві

Зубна коронка — це ковпачок, подібний до зуба спеціальної форми, який використовується, щоб приховати великі простори, які не можна відкоригувати за допомогою простих пломб; його також можна застосовувати, якщо у вас незвичайна форма, сильно забарвлені, знебарвлені або пошкоджені/зламані зуби.

Багато пацієнтів, які звертаються до нас, потребують коронок. Насправді це одна з найпоширеніших стоматологічних процедур завдяки своїй ефективності та доступності.

Зубні коронки: що вам потрібно знати про зубні коронки

Зубні коронки допомагають приховати непривабливі риси ваших зубів і підвищити естетичну привабливість вашої посмішки та особистості в цілому. Простими словами, зубна коронка схожа на зубну кришку, яка служить простим, але ефективним рішенням для відновлення зламаних або пошкоджених зубів.

Ось що вам потрібно знати про зубні коронки .

Як працюють зубні коронки?

Коли ваш стоматолог дає вам зелене світло для отримання зубної коронки, він або вона спочатку зробить рентген ваших зубів, щоб підготувати відбиток ваших зубів.

На основі цього відбитка формується зліпок, який допомагає створити тимчасову коронку, яка фіксується на вашому пошкодженому зубі, щоб забезпечити захист і покривати область під час виготовлення постійної коронки.

Підготовка постійної коронки може тривати чотири тижні, оскільки вона виготовляється в зуботехнічній лабораторії.

Види зубних коронок

Найпоширенішим видом коронок є акрилові; однак це не єдиний варіант, на який ви можете піти, є також кілька інших типів зубних коронок. Інші поширені матеріали включають порцеляну, металевий сплав, кераміку та сплав золота.

Порцеляна: Порцелянові коронки можна зробити так, щоб вони нагадували ваші природні зуби, що є їхньою найбільшою перевагою. Вони сплавлені з металевими сплавами, щоб зробити їх більш міцними, оскільки порцеляна сама по собі є слабким металом.

Кераміка: Керамічні коронки коштують так само, як і порцелянові, але, як правило, вони легші, оскільки немає необхідності зплавляти ці коронки з металом. Вони створюють природне відчуття для власника; однак керамічні коронки вимагають додаткового догляду, оскільки вони не такі довговічні, як порцелянові.

Металеві та золоті сплави: Металеві та золоті сплави як матеріали для зубних коронок використовуються роками через їхню довговічність, навіть якщо вони, як правило, дорожчі, ніж інші варіанти. Крім того, вони виглядають не так природно, як інші варіанти, і тому ідеально підходять для зубів, які не видно, коли ви посміхаєтеся або відкриваєте рот.

Процедура небезпечна чи болюча?

Процедура проводиться після введення пацієнту невеликої дози анестезії, що усуває будь-який ризик болю чи дискомфорту. Після закінчення дії анестезії пацієнт може відчути певну чутливість або дуже мінімальний біль, який зникає через кілька хвилин або годин.

 

Як довго служить зубна коронка?

Кажуть, що зубні коронки служать від 5 до 15 років залежно від того, наскільки ви за ними доглядаєте. Ви повинні подбати про здоров’я ротової порожнини, якщо хочете, щоб ваші зубні коронки служили довше; це включає щоденне чищення щіткою та зубною ниткою та уникнення кусання твердих поверхонь.

Не соромтеся зв’язатися з нами в клініку «Brilliant Smile» , якщо у вас виникнуть запитання щодо зубних коронок або будь-якої іншої стоматологічної процедури.

stomatolog